Sharepoint 2013 Footer a copyright eklemek

Merhabalar, Sharepoint üzerinde branding yani tasarım yaparken footer bölümüne copyright firma adı, ya da dizayn ı yapan kişiye ait bilgiyi koymak istiyor olabilirsiniz. Bende bu noktada, bunu nasıl yapabileceğinize dair bu küçük makaleyi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Bilgisayarınızda Sharepoint Designer kurulu olması gerekmektedir. Bu aradı buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Öncelikle sharepoint designer aracı ile sitemize bağlanıyoruz, gelen ekranda Master Pages alanına gelerek varsayılan olan Seattle.master sayfasında küçük bir css kodu ekleyerek formumuza bu değişikliği ekleyebiliriz. Orta bölümde bulunan Edit file butonuna basarak dosyayı editleyelim.

Açılan sayfada 3 tane </div> kodu kapanışı bulunmakta 2. Div kapanışından sonra (yani benim resimde sarı ile çizdiğim alan) aşağıdaki kodu ekliyoruz.

<div id=”Footer” class=”s4-notdlg” style=”background:black; color:white”>&copy; Firma Adi 2014 – Design by Davut EREN</div>

Kaydederek sitemizi yeniliyoruz. Alt bölümde footer bölümünde yazmış olduğnuz kod html e çevrilerek görüntülenecektir. Ve bu sadece anasayfada değil diğer sayfalarda da görünür olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.