System Center Service Manager Incident Management Ayarlarini Sifirlama

Merhabalar, bu yazımda Service Manager 2012 üzerinde bir görünümü sildiğinizde ya da bir ayarı yanlışlıkla bozduğunuzda, yapılmış ayarların varsayılan değerlere dönmesini sağlayan management pack in yeniden yüklenmesi ile bu problemin nasıl giderildiğinden bahsetmek istiyorum.

Birkaç gün önce Incident Management üzerinde bir çağrı ile uğraşırken, bazı ayarları bozduğumu fark ettim fakat görünüm ve ayarların geri getirme şansım yoktu. Özellikle View yani görünümler silindiğinde geri ancak bu yöntemle getirile biliniyor. Fakat bu yöntem tanımlamış olduğunuz değerlerin orijinal haline dönmesine neden olmaktadır Peki nedir bu ayarlar diye göz attığımda, örneğin Support Group tanımlamasında normalde Tier1,Tier2,Tier3 diye değerler görebilirsiniz, eğer ki bu değer isimlerinde bir değişiklik yaparak desktop grubu, server ve storage grubu, yazılım grubu olarak değiştirmişseniz bu değerler yine varsayılan isme yani tier1 vs. gibi geri dönecektir. Bunun yanında eklemiş olduğunuz kategoriler silinecek isim değiştirmişseniz bu isimlerde yine orijinal haline dönecektir. Bu yüzden bu ayarı yapmadan önce bu konunun önemine dikkat ederek gerekli değişikliği yapmanızı öneriyorum.

Şimdi bu ayar nasıl yapılıyor buna bir göz atalım

Service Manager konsol üzerinde Administration/Management Packs bölümünden Import seçeneğini seçiyoruz

Gelen ekrandan “C:Program FilesMicrosoft System Center 2012Service ManagerSystem Center Management PacksUnsealed Management Packs 2905” bu alandaki ServiceManager.IncidentManagement.Configuration.xml dosyasını import ediyoruz.

Daha önceden bu management pack import edilmiş, bu ayar bazı kayıplara sebep olabilir diye uyarı veriyor bize. Import diyerek devam ediyorum. Bu işlem normal Import süresinden 1,2 dakika daha uzun sürecektir. Lütfen herhangi bir iptal butonuna basmayın.

Import işlemi başarı ile tamamlanmış bulunuyor. Service Manager konsolunuzu kapatıp yeniden açtığınızda gerekli değişikliklerin yapıldığınız gözlemleyebilirsiniz.

İlgili Diğer Makale (Related Articles)

System Center Service Manager Incident Management Gorunum (View) Olusturmak (tr-TR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.