System Center Service Manager konsolunun client bilgisayar uzerine kurulumu

Merhabalar, Bu yazımda Microsoft System Center Service Manager ürününü kendi client (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1) bilgisayara kurarak yönetmek isteyebilirsiniz. Kurulum için bazı gereksinimleri bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmekte.

Bundan sonra Microsoft System Center Service Manager a ait olan DVD yi bilgisayarınıza yerleştirerek aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Service Manager Console butonuna basıyoruz

Lisans sözleşmesini kabul ederek ileri butonuna basıyoruz

Disk üzerindeki boş alan kontrolü yapılıyor ve ileri butonu ile devam ediyoruz

Yukarıdaki gereksinimleri yüklediğimizde sistem denetim sonucu resimdeki gibi bol yeşilli olarak görünecektir. Eğer yüklememişseniz aşağıdaki resimdeki gibi görüntülenecektir.

Müşteri deneyimine katılarak ürünün geliştirilmesine yardımcı olabilirsiniz. Evet radyo butonunu işaretleyerek ilerleyelim.

Yükleme özeti karşımıza gelecektir. Eğer ayarlarımızda herhangi bir problem yok ise yükle butonu ile yükleme işlemini başlatabiliriz.

Kurulum başarıyla tamamlandı. Kapat butonuna bastığımızda konsola bağlantı için bir pencere açılacaktır.

Bu pencerede System center service manager e ait olan sunucu adını yazarak bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu adımda sorun yaşıyorsanız muhtemelen DNS veya Firewall ayarlarınız ile alakalı olma olasılığı yüksek bir ihtimaldir.

Bir başka makalemde görüşmek ümidiyle

Davut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.