System Center Configuration Manager da paket hazirlamak

Bir önceki makalemde (buradan erişebilirsiniz) Windows 7 ve 8 işletim sistemleri için hazır cevap dosyası oluşturmuştuk, şimdi bu hazır cevap dosyasını nasıl paket olarak dağıtabileceğimize değiniyor olacağım.

Oluşturmuş olduğumuz Autounattend.xml dosyasını system center sunucusu üzerinde ya da kullandığınız paylaşım klasörü içerisinde bir klasöre kopyalıyoruz.

Konsol üzerinde Software Library altında Packages in üzerine gelerek Create Package diyerek paketi oluşturmaya başlıyoruz.

Name alanına bir isim vererek This package contains source files tikini işaretliyoruz ve Browse butonuna basarak xml dosyamızın yerini belirtiyoruz

Bu noktada önerilen; Network Path üzerinden dosyanın dağıtılması. \serveradipaylasimadidosyaadi gibi olmalı. Ok butonuna basarak Next butonu ile bir sonraki adıma geçiyoruz.

Burada amacımız xml dosyasını dağıtmak bu yüzden DO not create a program seçim kutusunu işaretliyoruz ve next ile devam ederek paket oluşturmayı bitiriyoruz.

Oluşturulan paket üzerinde sağ tıklayarak Distribute Content seçimi yaparak paketi distribution pointler üzerine dağıtımını yapmamız gerekmekte.

Bu adımı Next ile geçiyoruz

Gelen ekrandan Add butonu ile açılan menüden Distribution Point seçimi yapıyoruz

 

Tüm distribution pointlerimizi seçerek Next ile paket dağıtımını bitiriyoruz.

Bir başka makalemde görüşmek ümidiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.