MicrosoftPolicyPlatformSetup.msi authenticode signature 0x800b0101 hatasi ve cozumu

Merhaba; System Center Configuration Manager 2012 SP1 li versiyonda 64 bit işletim sistemi dağıtmak istediğimde, Configuration Manager Client Paketini kuramadığını bundana dolayı da hiçbir programın kurulamadığını gözlemledim. Client üzerindeki loğları incelediğimde ,

“Couldn’t verify ‘C:\WINDOW\Sccmsetup\MicrosoftPolicyPlatformSetup.msi’ authenticode signature. Return code 0x800b0101” bu hata ile karşılaştım.

MicrosoftPolicyPlatformSetup.msi dosyasının uygun zaman damgası özniteliklere sahip olmayan bir dijital sertifika ile imzalandığından bu sorun oluşur. Bunu düzeltebilmek için Microsoft tarafında bir Hotfix yayınlanmıştır. SCCM Admin konsolunu kapatıktan sonra http://support.microsoft.com/kb/2801987bu adresten indireceğiniz yamayı kurduğunuzda yeniden işletim sistemi yüklemek istediğiniz de ve ya  sccm client kurmak istediğinizde kurulabildiğini gözlemleyebilirsiniz.

Kurulum üzerinde herhangi bir ayar yapmadan Next, Next ile kurulumu tamamlıyorsunuz. Sunucu yeniden başladıktan sonra özellik aktif olacaktır.

Umarım faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.